ROHM ESR10EZPJ2R0
Res Thick Film 0805 2 Ohm 5% 0.4W ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.81%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM ESR10EZPJ2R0 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-11-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 2ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805JR-072RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 2Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 2 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-072R2L
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 2.2Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 2.2 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 2ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
ESR FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 2Ohm 0.4W 2/5W
RES ANTI-SURGE 0805 2 OHM 0.4W 5% SMD
ESR Series 0805 2 O ±5% 0.4 W ±200 ppm/°C Anti Surge Chip Resistor
SMD Resistor 0805 2Ω ±5% 400mW ±200ppm/℃