Renesas X9317WS8IZ-2.7
Ic, digital Potentiometer, cmos, sop, 8Pin, plastic Rohs Compliant: Yes |Renesas X9317WS8IZ-2.7
Production
价格与库存
文档
Integrated Device Technology
Datasheet14 页21 年前
Datasheet14 页21 年前
IHS
Future Electronics
Renesas
Intersil
CAD 模型
模型信息
来源Renesas
发布日期Aug 12, 2025
符合 IPC 标准IPC-7351B
风格指南修订版本 1.0 - Nov 1, 2024
数据表来源版本 10.01 - Mar 22, 2024
验证
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.79%
供应链
Country of OriginMalaysia, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8540000000
Introduction Date2017-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Digital Potentiometer 10kOhm 100POS Non-Volatile Linear 8-Pin SOIC Tube
Gold Serial e4 ACTIVE (Last Updated: 1day ago) digital potentiometer 6V 10kOhm 4.9mm 100muA
RenesasX9317WS8Z
RoHS Compliant Surface Mount Linear 2004 Digital Potentiometer 20% 0C 50muA 10kOhm
RenesasX9318WS8Z
Digitally Controlled Potwntiometer(XSCP) | IC DGTL POT 10KOHM 100TAP 8SOIC
RenesasX9C103SI
E2POT™ Nonvolatile Digital Potentiometer | IC DGTL POT 10KOHM 100TAP 8SOIC
描述
X9317 Series 5.5 V 10 kOhm SMT Digitally Controlled Potentiometer - SOIC-8
Digitally Controlled Potentiometer (XDCP™); MSOP8, SOIC8, TSSOP8; Temp Range: See Datasheet
RoHS Compliant CMOS GULL WING INDUSTRIAL Digital Potentiometer 20% -40C 50muA 3.9mm
±20% Up/Down(U/D,INC,CS) 2.7V~5.5V 10kΩ SOP-8 Digital Potentiometers ROHS