Renesas X9252YV24IZ-2.7
RoHS Compliant CMOS GULL WING INDUSTRIAL Digital Potentiometer 20% -40C 3mA 7.8mm
Production
价格与库存
文档
Integrated Device Technology
Datasheet20 页21 年前
Datasheet19 页21 年前
IHS
Renesas
Future Electronics
数据表来源版本 3.1 - Jul 1, 2021
验证
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.19%
Introduction Date2017-11-01
相关零件
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Linear 24-Pin TSSOP Tube
Analog DevicesDS3930E+
DS3930 Selectable Address I2C e3 digital potentiometer 3/5V 16.5kOhm 1.1mm -40C~85C
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Non-Volatile Linear 24-Pin TSSOP T/R
RoHS Compliant CMOS GULL WING INDUSTRIAL Digital Potentiometer 20% -40C 100muA 7.8mm
Quad Digitally Controlled Potentiometers | IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 24TSSOP
Ic, digital Potentiometer, cmos, tssop,24Pin, plastic Rohs Compliant: Yes |Renesas X9259UV24IZ
描述
Digital Potentiometer 256POS 2.8KOhm Quad 24-Pin TSSOP
Digital Potentiometer, 4 Func, 2800ohm, 2-wire Serial Control Interface, 256 Positions, CMOS, PDSO24
IC DGT POT 2.8KOHM 256TP 24TSSOP
3mA ¡À300ppm/¡æ 2.8K¦¸ 256 4 2.7V Non-Volatile 5.5V I2C,Up/Down(U/D,CS) Potentiometer TSSOP-24 7.8mm*4.4mm*900¦Ìm
Quad Digitally-Controlled (XDCP™) Potentiometer
IC, NV DIG POT; End To End Resistance:2.8kohm; Resistance Tolerance:± 20%; No. of Steps:256; Supply Voltage Range:2.7V to 5.5V; Control Interface:Serial; Temperature Coefficient:± 300ppm/°C; Potentiometer IC Case Style:TSSOP ;RoHS Compliant: Yes