Renesas X9250US24IZ-2.7
RoHS Compliant CMOS GULL WING INDUSTRIAL Digital Potentiometer -40C 400muA 2.65mm 50kOhm
Production
文档
Datasheet20 页21 年前
TME
Renesas
Future Electronics
Newark
CAD 模型
模型信息
来源Renesas
发布日期Aug 12, 2025
符合 IPC 标准IPC-7351B
风格指南修订版本 1.0 - Nov 1, 2024
数据表来源版本 3.00 - Aug 29, 2006
验证
库存历史记录
3 个月趋势:
+11.90%
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8540000000
Introduction Date2004-04-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
RoHS Compliant Surface Mount Linear SOIC Digital Potentiometer -40C 400muA 50kOhm 5.5V
RenesasX9261US24Z
Dual Digitally-Controlled Potentiometers | IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 24SOIC
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Non-Volatile Linear 24-Pin SOIC T/R
RenesasX9258US24Z
Quad Digital Controlled Potentiometers | IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 24SOIC
Digital Potentiometer, 4 Func, 50000ohm, 3-wire Serial Control Interface, 256 Positions, CMOS, PDSO24
QUAD 100K DIGITAL POTENTIOMETER 2-WIRE SERIAL CONTROL INTERFACE 256 POSITIONS PDSO24
描述
IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 24SOIC
Quad Digitally Controlled Potentiometer (XDCP™)
Pb-Free SPI XDCP, 100K QUAD, 256 TAPS
IC, NV DIG POT; End To End Resistance:50kohm; Resistance Tolerance:± 20%; No. of Steps:256; Supply Voltage Range:± 2.7V to ± 5.5V; Control Interface:SPI; No. of Pots:Quad; Temperature Coefficient:± 300ppm/°C ;RoHS Compliant: Yes