Renesas X9250US24I-2.7
Quad 50K Digital Potentiometer 3-WIRE Serial Control Interface 256 Positions PDSO24
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet20 页21 年前
Datasheet20 页21 年前
DigiKey
供应链
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-06-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2011-04-01
LTD Date2011-10-01
相关零件
Digital Potentiometer, 2 Func, 50000ohm, 3-wire Serial Control Interface, 256 Positions, CMOS, PDSO24
Digital Potentiometer, 4 Func, 50000ohm, 3-wire Serial Control Interface, 256 Positions, CMOS, PDSO24
RenesasX9251US24I
Non-RoHS Compliant CMOS GULL WING INDUSTRIAL Digital Potentiometer 20% -40C 2.65mm 50kOhm
RenesasX9261US24
Non-RoHS Compliant Surface Mount 2005 SOIC Digital Potentiometer 20% 0C 50kOhm 2MHz
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Non-Volatile Linear 24-Pin SOIC T/R
QUAD 100K DIGITAL POTENTIOMETER 2-WIRE SERIAL CONTROL INTERFACE 256 POSITIONS PDSO24
描述
IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 24SOIC
Digital Potentiometer (Pots) IC; Taper:Linear; Wiper Type:Non-Volatile; No. of Pots:Quad; No. of Steps:256; End To End Resistance:50kohm; Control Interface:SPI Serial; Supply Voltage Min:2.7V; Termination Type:SMD ;RoHS Compliant: No