Recom Power RP60-4812SG
60W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x2 1.6kV reg 2: ; V. In: 36-75; V. Out: 12; mA. Out: 5000
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页8 年前
Sager Electronics
Recom Power
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-05-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TDK-LambdaPXF60-48S12
Power Supply; 60W60W3675VDCDCDC; PCB Mount; Input 3675VDC; Output 12V 5A; 60W
Murata Power SolutionsULS-12/5-D48N-C
DC DC CONVERTER 12V 60W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 5A 36V - 75V Input
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 12V 5A 60W 8-Pin 1/8-Brick
TDK-LambdaPXF40-48WS12
Power Supply; 40W40W3675VDCDCDC; PCB Mount; Input 1875VDC; Output 12V 3.333A; 40W
Module DC-DC 1-OUT 12V 4.2A 50.4W 8-Pin 1/8-Brick
TDK-LambdaPXE3048S12
Module DC-DC 1-OUT 12V 2.5A 30W 6-Pin
描述
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 60W DC/DC 1.6kV REG 2:1 36-75Vin 12Vout
Module DC-DC 1-OUT 12V 5A 60W 8-Pin
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 60W, Hybrid
RECOM ISO DC-DC CONVERTER, VIN 36 TO 75V DC, VOUT 12V DC, I/O ISOLATION 1600V DC