Recom Power RP40-4812SGW
40W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x2 1.6kV reg 4: ; V. In: 18-75; V. Out: 12; mA. Out: 3333
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页6 年前
Farnell
Sager Electronics
Factory Futures
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-08-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Recom PowerRP40-4815SGW
40W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x2 1.6kV reg 4:; V. In: 18-75; V. Out: 15; mA. Out: 2666
TDK-LambdaPXE30-48WS12
DC-DC Converters, Power module type, Output: 30W, 12V, Isolated type
Advanced EnergyAEE03B36-L
Module DC-DC 1-OUT 12V 3.33A 40W 6-Pin DIP
TDK-LambdaPXD30-48WS12
Power Supply; 30W30W936VDCDCDC; PCB Mount; Input 24V or 48VDC; Output 12V 2.5A; 30W
TDK-LambdaPXB15-48WS12/NT
Power Supply; 15W15W1875VDCDCDC; PCB Mount; Input 24V or 48VDC; Output 12V 1.3A; 15W
Advanced EnergyAEE04B36-L
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 50W, Hybrid
描述
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 40W DC/DC 1.6kV REG 4:1 18-75Vin 12Vout
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 40W, Hybrid
RECOM ISO DC-DC CONVERTER, VIN 18 TO 75V DC, VOUT 12V DC, I/O ISOLATION 1600V DC
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 12V 3.333A 40W 8-Pin Tube
RP40-GW Series 40 W Single Output 12 V 2x2" DC/DC Converter"
Conv DC-DC Single-OUT Step Down 48V-IN 8-Pin
Recom DCDC, RP40-GW, 18 ¡ú 75 V , 12V , 40W
Dc-Dc Converter, 12V, 3.333A; Power Supply Applications:-; Input Ratio:4:1; Output Power Max:40W; No. Of Outputs:1 Output; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:3.333A; Output Voltage - Output 2:-; Width:51.3Mm Rohs Compliant: Yes |Recom Power RP40-4812SGW