Recom Power RAC04-12SGB
4W AC/DC-Converter 'POWERLINE' 3kV reg; V. In: 85-305; V. Out: 12; mA. Out: 330
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页2 年前
Recom Power
TME
JRH Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.71%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
Introduction Date2017-09-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
RAC04-GB Series 4 W Single Output 12 V EMC Class B AC/DC-Converter Module
Power Supply, Ac-Dc, 12V, 0.33A; Power Supply Applications:Ite & Household; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:4W; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:330Ma; Output Voltage - Output 2:-; Width:24Mm Rohs Compliant: Yes |Recom Power RAC04-12SGB
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 12 / Output Current 1 mA = 330 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 4 / Input Voltage Min. V = 85 / Input Voltage Nominal = 230 VAC / Input Voltage Max. V = 305 / Insulation Voltage kV = 3 / Housing Type = Plastic / Termination Type = Pins / Efficiency % = 78 / MTBF h = 100000 / Ripple & Noise (V) mV = 150 / Operating Temperature Min. °C = -25 / Operating Temperature Max. °C = 85 / Length mm = 37 / Width mm = 24 / Height mm = 15