Recom Power R-78HE5.0-0.3
Switching Regulator, 0.3A, 135kHz Switching Freq-Max, Hybrid, PSIP3
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.08%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2019-10-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Non-Isolated DC/DC Converters 0.3A DC/DC-Converter INNOLINE' SIP3 reg
DC-DC-CONVERTER, 0.3A, 6.5-72VIN, 5VOUT, REGULATED, SIP3, R-78HE-0.3 SERIES
R-78HB Series Single Output 5 V 0.3 A Through Hole DC/DC Converter - SIP-3
Power Supplies - Board Mount Dc Dc Converters |Recom Power R-78HE5.0-0.3
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.3A 1.5W 3-Pin SIP Module Tube