Recom Power R-78B6.5-1.0
Switching Regulator; Single Output; 6.5 Watt; 6.5V; 1.0 Amp | Recom Power Inc. R-78B6.5-1.0
Production
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet7 页6 年前
Future Electronics
Recom Power
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+16.96%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Recom PowerR-78B5.0-1.0
1A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 6.5-32; V. Out: 5.0; mA. Out: 1000
Recom PowerR-78B5.0-1.0L
Traco PowerTSR 1-2465
1 Amp POL switching regulator, 4.6 to -36 VDC input, pos.-pos. circuit, LM78 compatible, SIP-3
Recom PowerR-785.0-1.0
1A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 6.5-18; V. Out: 5.0; mA. Out: 1000
Texas InstrumentsPT5101A
Switching Regulator, Voltage-mode, 2.6A, 800kHz Switching Freq-Max, Hybrid
Traco PowerTSR 1-2450
描述
1A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg
Module DC-DC 32VIN 1-OUT 6.5V 1A 6.5W 3-Pin SIP Tube
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 6.5W, Hybrid
R-78B-1.0 Series Single Output 6.5 V DC/DC Converter - SIP-3
Non-Isolated DC/DC Converters 1A DC/DC REG 9-34Vin 6.5Vout
DC/DC Conv 9.0-32V:6.5V 1A 6.5W SIP3
Recom , R-78B-1.0 , 6.5V , 32V , 6.5W
Recom R-78B6.5-1.0 スイッチングレギュレータ
SwitchReg 9-32V to 6.5V 1A THT
CONV DC/DC 1A 6.5V OUT SIP VERT
DC-DC CONVERTER, 6.5V, 1A; No. of Outputs: 1 Output; Output Power Max: 6.5W; Output Voltage Nom.: 6.5V; Output Current Max: 1A; DC / DC Converter Output Type: Fixed; DC / DC Converter Mounting: Through Hole; Input Voltage DC M
Dc/Dc Converter, 6.5W, 6.5V, 1A, Sip; Tipo De Conversor Dc/Dc:Sip; Convertidor Dc/Dc, Montaje:Agujero Pasante; Núm. De Salidas:1; Potencia De Salida Máx.:6.5W; Corriente De Salida Máx.:1A; Tensión De Entrada Dc Mín.:9V |Recom Power R-78B6.5-1.0