RCD 160-R47-JBW
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.47ohm, 400V, 5% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页6 年前
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Country of OriginMainland China, Saint Lucia, Usa
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2019-09-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Ohmite55JR50E
RESISTOR, WIREWOUND, RES 0.5 OHMS, PWR-RTG 5 W, TOL 5%, AXIAL, SILICONE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.5ohm, 1.5811V, 5% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 0.47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite45JR50E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.5ohm, 460V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite45JR50
Res Wirewound 0.5 Ohm 5% 5W ±90ppm/C Conformal Silicone Ceramic AXL
描述
RESISTOR, WIREWOUND, RES 0.47 OHMS, PWR-RTG 5 W, TOL 5%,AXIAL, SILICONE COAT, BULK
WW RES 5W AXIAL 0.47 OHM 5% BULK
Res Wirewound 0.47 Ohm 5% 5W ±90ppm/°C Silicone AXL Bulk