Powerex T7H8167504DN
Thyristor SCR 1.6KV 10.5KA 3-Pin Case T-7H
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页18 年前
TME
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-97.10%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.30.00.80
Introduction Date2007-11-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Silicon Controlled Rectifier, 1260A I(T)RMS, 1600V V(RRM), 1 Element
SCR MODULE 1.6KV 1180A TO-200
SCR PHASE CTRL MOD 1600V 750A
PHASE CNTL THYRISTOR
Thyristor, 1.26 Ka, 1.6Kv, Disc; Tensión Máxima De Apagado Repetitiva, Vdrm:1.6Kv; Corriente De Trigger De La Compuerta Máx., Igt:150Ma; Intensidad It Media:750A; Corriente Rms De Encendido It(Rms):1.18Ka; Diseño Del Tiristor:- |Powerex T7H8167504DN