TE Connectivity / P&B T7CS1D-24
Power Relay 24VDC 10A SPST-NO(20.2x16.5x20.2)mm THT
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页18 年前
Master Electronics
DigiKey
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2004-04-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2012-05-29
LTD Date2012-09-27
相关零件
PanasonicJS1AF-24V
Miniature Power Relay, 1 Form C, 10A 250VAC 10A 125VAC, 6A 277VAC, Flux Resistant
PanasonicJS1AF-B-24V
PanasonicJS1A-24V
Relay;E-Mech;Power;SPST-NO;Cur-Rtg 10A;Ctrl-V 24DC;Vol-Rtg 250/125AC;PCB Mnt
Electromechanical Relay SPST-NO 10A 24VDC 1.6KOhm Through Hole
RELAY SPST 10A 24VDC PCB SEALED
G5LE Cubic PCB Power Relay Flux Protection SPST-NO 10A 24VDC Through Hole Tray
描述
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 0.015A (Coil), 24VDC (Coil), 360mW (Coil), 12A (Contact), 28VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output
T7C Series Miniature PCB Relay with Wash Tight and Immersion Cleanable Case 1-Form A (NO) Contact 24 VDC 1600 Ohm 360 mW Silver Cadmium Oxide