Lumileds LXML-PR01-0500
LUXEON Rebel SMT High Power LED Emitter Royal Blue Lambertian 350mA 3.05V 500mW
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet31 页3 年前
element14 APAC
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+83.24%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A001.a.2.a
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2007-07-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
LED Uni-Color Blue 45.7lm Chip LED 2-Pin SMD T/R
LED Uni-Color Blue Automotive 2-Pin SMD EP T/R
LED Uni-Color Royal Blue Automotive 2-Pin SMD EP T/R
描述
LED Uni-Color Blue 520mW 447.5nm Chip LED 3-Pin SMD T/R
LXML-PR01-0500,LUXEON REBEL SERIES BLUE HIGH-POWER LED,447.5 NM 3-PIN, ROUND LENS
REBEL ROYAL-BLUE 440NM - 460NM; LED Colour:Royal Blue; Forward Voltage:3.05V; LED Mounting:SMD; Lens Shape:Dome; Wavelength Typ:447.5nm; MSL:MSL 1 - Unlimited; Forward Current @ Test:350mA; Forward Current If Max:700mA; Forward Voltage @ Test:3.05V; No. of Pins:3; Operating Temperature Max:135°C; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Range:-40°C to +135°C; Series:LUXEON