Panduit PV14-8RB-3K
Panduit PV14-8RB-3K Ring Terminal, Vinyl Insul, 600V, 16-14AWG, #8 Stud, Blue, Reel/3000Pcs
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet1 页13 年前
Datasheet1 页0 年前
Farnell
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-95.61%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2001-03-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE Connectivity640905-1
PIDG Quick Disconnect Terminal 14-16AWG Brass Blue F 23.36mm Tin PIDG™ Loose
TE Connectivity320565
CONN RING CIRC 14-16AWG #8 CRIMP / Ring Terminal Connector 8 Stud Circular 14-16 AWG Crimp
320619 Ring Terminal from TE Connectivity AMP. 320619 is Blue Insulated and for 16-14 AWG wire.
Ring Tongue Terminal 14-16AWG 21.82mm 8.71mm Tin Tape Mounted
Ring Tongue Terminal 14-16AWG 26.97mm 12.11mm Electro-Tin InsulKrimp™ Tape Mounted
Snap Spade Tongue Terminal 14-16AWG 22.1mm 8.1mm Tin InsulKrimp™ Loose Piece
描述
Panduit Reel Smart Ring Terminal; #16 - 14; #8 Stud; Blue; Vinyl; 3000 ct. Reel
Ring Terminal, #8 Stud Size, 14 AWG, 600 V, Vinyl Insulated, Blue, 3000 PK
TERMINAL, RING TONGUE, #8, 14AWG, BLUE; Stud Size - Metric: M4; Stud Size - Imperial: #8; Wire Size AWG Max: 14AWG; Conductor Area CSA: 2.5mm²; Product Range: PV-RB Series; Insulator Colour: Blue; Insulator Material: Vinyl; SVH