Panduit PV14-56R-M
Panduit Pan-Term Ring Terminal; #16 - 14; 5/16" Stud; Blue; Vinyl - Funnel Entry; 1000 ct.
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet1 页0 年前
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-42.21%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2002-12-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE Connectivity51864-4
Ring Tongue Terminal 14-16AWGCopper Blue 21.44mm Tin T/R
Avikrimp Ring Tongue Terminal for 14 to 16 AWG Wire, Stud Size 5/16" (M8), Length 27.36mm
Avikrimp Ring Tongue Terminal for 14 to 16 AWG Wire, Stud Size 8 (M4), Length 22.48mm
TE Connectivity2-34162-1
RING TONGUE TERMINAL, 16-14AWG, SIZE: M6, BLUE, INSULATED, PLASTI-GRIP SERIES
Avikrimp Ring Tongue Terminal for 14 to 16 AWG Wire, Stud Size 3/8" (M9), Length 31.12mm
Ring Tongue Terminal 14-16 Amp 17.86mm 6.35mm Tin Tape and Reel
描述
Ring Terminal 16 14 AWG 5/16 stud size vinyl insulated funnel entry bulk package.
Ring Terminal, 5/16 in Stud Size, 14 AWG, 600 V, Vinyl Insulated, Blue, 1000 PK
TERMINAL, RING TONGUE, M8, 14AWG, BLUE; Stud Size - Metric: M8; Stud Size - Imperial: 5/16"; Product Range: PV Series; Wire Size AWG Max: 14AWG; Conductor Area CSA: 2.5mm ; Insulator Material: Vinyl; Insulato