Panduit MMP172-C316
Marker Plate (4) Hole Mount 316 Stainless Steel Natural 1.72 in. L x 0.75 in. W
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet1 页14 年前
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.42%
供应链
Country of OriginUS
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
PanduitMT350-C
Cable Tie Marker Plate 3.50 in. L x 0.75 in. W (1) Hole Mounting 0.18 in. Tie Width Natural
Marker Plate 3.50 in. L x 0.75 in. W (4) Hole Mounting 0.180 in. Tie Width Stainless Steel
Marker Plate 3.50 in. L x 0.75 in. W (4) Hole Mounting 0.310 in. Tie Width Stainless Steel
Weidmuller1774500000
Cable and Conductor Marker 48mm x 11mm Stainless Steel Silver
Weidmuller1774510000
Stainless steel cable maker, inscribable, (W x H) 60 x 11 mm, silver, 1774510000
Cable and Conductor Marker 108mm x 11mm Stainless Steel Silver
描述
MARKER PLATE, 316SS, 44X19MM, PK100; Label Type:Tag; Label Size:19 x 44mm; Material:316 Stainless Steel; Colour:Natural; Legend:Blank; Pack Quantity:100; External Length / Height:44mm; Material Thickness:0.25mm; Width, External:19mm; Label Type:8 Characters Per Line, 3 Lines of Text Max; Pack Size:100
Marker Plate, Rectangular, 4 Hole, Dimensions 1.70 Inches x 0.75 Inch x 0.010 Inch (44.0mm x 19.0mm x 0.25mm). Provides permanent identification of pipes, conduit, valves, cables and equipment in harsh environments. Designed for use with Panduit Pan-Steel Stainless Steel Cable Ties for fast installation at lowest installed cost. All marker plates/tags can be embossed or laser etched with Panduit Factory Custom Marking Service. For on-site custom marking use the Metal Indenting Machine (MIM). Material is 316 Stainless Steel. Color is Natural.