Panduit FSD78-12-D
Panduit FSD78-12-D Covered Ferrule, Single Wire, Polypropylene Insul, 16AWG, Black, 500Pcs
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Sager Electronics
Master Electronics
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-25.96%
供应链
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2011-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanduitFSD78-8-D
Panduit FSD78-8-D Covered Ferrule, Single Wire, Polypropylene Insul, 16AWG, Black, 500Pcs
PanduitFSD78-10-D
Panduit FSD78-10-D Covered Ferrule, Single Wire, Polypropylene Insul, 16AWG, Black, 500Pcs
Insulated Ferrule 16 AWG 1C Black Copper/Tin-Plated Polypropylene 500 Tape Mounted
TE Connectivity640905-1
PIDG Quick Disconnect Terminal 14-16AWG Brass Blue F 23.36mm Tin PIDG™ Loose
TE Connectivity36154
Ring Terminal, #10 Stud Size, 16 AWG, 300 V, Nylon Insulated, Red
Ring Tongue Terminal 16-22AWG 20.24mm 7.14mm Tin Automotive Loose
描述
The single wire DIN end sleeve insulated ferrule in black has a funnel entry for faster insertion and lower installation cost. It is intended for American Wire Gauge (AWG) 16 (1.5 mm) wire ferrules and supports a maximum wire insulated diameter of 0.12 (3
Insulated Ferrule, Single Wire, 16 American Wire Gauge (AWG) (1.5 Millimeters Squared), 0.47 Inch (12 mm) Pin Length With Black DIN End Sleeve. Polypropylene insulation housing conforms to DIN color requirements. Meets DIN standards for single wire containment. Funnel entry for faster insertion and lower installed cost. Designed with a seamless barrel to contain loose wire strands for superior terminations. Eases insertion of wire into terminal block. Suitable for limited space panel applications.