Panduit DNFR18-250FIB-L
Quick Disconnect Terminal 18-22AWG Brass Red F 14.73mm Tin Bottle
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页14 年前
element14 APAC
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-51.20%
供应链
Country of OriginMX
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Quick Disconnect Terminal, DNF, Female Quick Disconnect, 6.35mm x 0.81mm, 0.25 x 0.032, 22 AWG
Female Disconnect, nylon fully insulated, 22 to 18 AWG, .250 x .032 tab size, funnel entry
Quick Disconnect Terminal, DNF-FIB, Female Quick Disconnect, 2.8mm x 0.81mm, 0.11 x 0.032
CONNECTOR BUTT NYLON (INSULATOR) 0.080 TIN 22-18 AWG 0.145 IN. (MAX.)
Quick Disconnect Terminal 18-22AWG Brass Red F 19.81mm Electro Tin InsulKrimp™ T/R
Quick Disconnect Terminal 18-22AWG Brass Red F 16.81mm Tin InsulKrimp™ Reel
描述
Female Disconnect, 6.35Mm, 22-18Awg, Red; Product Range:Dnfr-Fib Series; Terminal Type:Female Quick Disconnect; Tab Size - Metric:6.35Mm X 0.81Mm; Tab Size - Imperial:0.25" X 0.032"; Wire Size Awg Min:22Awg; Wire Size Awg Max:18Awg Rohs Compliant: Yes |Panduit DNFR18-250FIB-L
The vibration resistant right angle style female disconnect is made of brass and is tin-plated. It is fully insulated in red nylon. It has a tab size of 0.250 x 0.032 (6.3 x 0.8 mm) and supports a wire range of 22-18 AWG (0.5-1.0 mm). It is 0.58 (14.7 m