Panduit CCH31-S10-C
Cable Clamp, Nylon 6/6, 0.31 in Bundle Dia., Natural, 0.705 in L, 100 PK
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet1 页14 年前
Datasheet192 页21 年前
Burklin Elektronik
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-66.86%
供应链
Country of OriginUS
Introduction Date2011-06-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Fixed diameter cable clamp, heavy duty, No 10 screw M5, .25 in 6.4mm bundle, white, 500PK
Fixed diameter cable clamp heavy duty 10 screw (M5) .19 (4.8mm) bundle white standard package.
Fixed diameter cable clamp heavy duty 10 screw (M5) .25 (6.4mm) bundle white bulk package.
描述
Fixed Diameter Clamp. 0.31 Inch (7.9 mm) Bundle Diameter. No. 10 (M5) Screw. Durable nylon cable clamp. Fully rounded inside edges minimize abrasion to wire bundles. Secure using secondary mechanical fastener (not included). Material is Nylon 6.6. Color is Natural.