Panasonic JVN1A-12V-F
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V | Panasonic Electronic Components JVN1A-12V-F
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页9 年前
Datasheet3 页26 年前
element14
Panasonic
Electro Sonic
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+3.03%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Panasonic JVN1A-12V-F 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2006-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicALE72B12
ALE(LE) Relay (High sensitive type TM w/ two live & one dummy PCB terminals Class B)
PanasonicJVN1AF-12V-F
Electromechanical Relay SPST-NO 10ADC/16AAC 12VDC 720Ohm Through Hole
PanasonicALE73B12
ALE(LE) Relay (High sensitive type TM w/ three PCB terminals Class B)
TE Connectivity2-1393222-0
Power Relay 12VDC 8A SPST-NO (( 28.6mm 10mm 15mm)) Through Hole
TE Connectivity1-1415899-6
General Purpose Relay, RZ Series, Power, Non Latching, SPST-NO, 12 VDC, 16 A
RT1 Series 16 A SPST (1 Form A) 12 VDC PCB Mount General Purpose Power Relay
描述
JVN Series 16 A SPST 12 VDC Through Hole Non-Polarized Compact Power Relay
Relay Power SPST-NO 277VAC 12VDC PC Pins Through Hole Carton/Case
Power Relay 12VDC 10DC/16AAC SPST-NO(22x16x10.9)mm THT
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 0.017A (Coil), 12VDC (Coil), 200mW (Coil), 10A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output
Relay, Spst-No, 125Vac, 30Vdc, 16A; Contact Configuration:Spst-No; Coil Voltage:12Vdc; Contact Current:16A; Product Range:Jv-N Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:125V; Coil Current:16.7Marohs Compliant: Yes |Panasonic JVN1A-12V-F