Panasonic JTN1AS-PA-F-DC15V
Power Relay 15VDC 30A SPST-NO(31.9mm 26.9mm 20.2mm) THT Automotive
Obsolete
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet4 页26 年前
element14
IHS
Panasonic
Arrow Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2001-02-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Power Relay SPST-NO 277VAC 12VDC PC Pins/Quick Connect Through Hole Carton
Power Relay 18VDC 30A SPST-NO(32.2x27.4x27.9)mm Top Mount
Power Relay SPST 20A 18V Solder Through Hole Carton
TE Connectivity / AMP4-1419148-8
Power Relay 18VDC 30A SPST-NO(32.51mm 27.43mm 20.4mm) THT
TE Connectivity6-1419102-0
Relay; E-Mech; Power; SPST-NO; 30A; Ctrl-V 12DC; Vol-Rtg 240AC; Flange Mnt
TE Connectivity / AMP4-1393210-3
Power Relay SPST-NO 277VAC 12VDC PC Pin Through Hole Box/Tray
描述
JTN Series 30 A SPST 15 VDC Through Hole Sealed Non-Polarized Power Relay
JTN1AS-PA-F-DC15V - JTN Relay RoHS & CD Free (Sealed PCB)
Power Relay SPST 20A 15V Solder Through Hole Carton
Relay, Spst-No, 277Vac, 28Vdc, 30A; Contact Configuration:Spst-No; Coil Voltage:15Vdc; Contact Current:30A; Product Range:Jv-N Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:277V; Coil Current:53.4Marohs Compliant: Yes |Panasonic JTN1AS-PA-F-DC15V