Panasonic JM1AN-P-DC24V-F
JM Series 20 A SPST 24 VDC Through Hole Compact Low Profile Power Relay
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页10 年前
Electro Sonic
Newark
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-94.67%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-09-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2016-09-30
相关零件
PanasonicALF1P24
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V | Panasonic Electronic Components ALF1P24
TE Connectivity5-1440002-8
Power Relay SPST-NO 277VAC 24VDC Through Hole Box/Tube
PanasonicALF1T24
20A Power Relay For Home appliances | RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V
TE Connectivity / AMP1423794-1
Power Relay 24VDC 15A SPST-NC(32.51mm 27.43mm 27.94mm) THT
PanasonicALE1PB24
Electromechanical Relay SPST-NO 16A 24VDC 1.44KOhm Through Hole
TE Connectivity2-1393240-9
Power/Signal Relay, 1 Form A, Momentary, 24VDC (Coil), 650mW (Coil), 16A (Contact), Panel Mount
描述
Power Relay 24VDC 20A SPST-NO (30.4mm 16mm 26.5mm) THT
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 0.038A (Coil), 24VDC (Coil), 900mW (Coil), DC Input, AC Output
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V
Ideal for compressor and motor control Inrush 80A, 1a 20A power relay | RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V