Panasonic HL2-HP-AC240V-F
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, AC Output
Obsolete
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet6 页18 年前
Electro Sonic
Panasonic
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-09-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-30
LTD Date2020-06-01
相关零件
Power/Signal Relay, Dpdt, Momentary, Ac Output, Panel Mount
PanasonicHL2-H-AC240V
HL2 w/cadmium contact discontinued. Use HL2-H-AC240V-F
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, AC Output, Socket Mount
Schneider Electric782XBXM4L-240A
Electromechanical Relay, DPDT, 12A (Contact), 28VDC (Contact), AC/DC Output
TE ConnectivityKRPA-11AN-240
KRPA Series 10 A DPDT 240 VAC Socket Mount General Purpose Power Relay
TE ConnectivityKUP-11AT5-240
RELAY, AUTOMOTIVE, 40A, 12V, SPDT, NON LATCHING, SOCKETABLE, PLIG-IN, SRF-A SERIES
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 240V
DPDT PCB MOUNT RELAY, 10 A, 220 - 240V AC