Panasonic HL1-HTM-AC240V
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 1200mW (Coil), 15A (Contact), 30VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2005-10-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Electromechanical Relay SPDT 15A 220/240VAC 18.79KOhm Flange Mount
Power Relay 220/240VAC 15A SPDT(28x21.5x36)mm THT
POWER/SIGNAL RELAY SPDT MOMENTARY 1000mW (COIL) 15A (CONTACT) 125VDC (CONTACT) PANEL MOUNT
TE Connectivity1419108-6
General Purpose Power PCB Relay SPDT-CO 12A 730VAC 32500Ohm Through Hole
Phoenix Contact2961422
Relay, 1 Form C (NO/NC), 230 V (AC), 32500 Ω, 250 V (DC), 250 V (AC), monostable, 2961422
TE Connectivity1-1419108-1
Class F Active RoHS Compliant SPDT (1Form C) Power Relay 8ms -40C 740mW 32.5kOhms
XT SERIES RELAY, INTERFACE PLUG-IN,230 VAC,1 COCONTACT 16 A, SPDT
描述
High Capacity Power Relay, Top Mount
RELAY POWER 15A 240VAC TOP MOUNT