Panasonic HL1-H-DC24V
Relay; E-Mech; Power; SPDT-NO/NC; Cur-Rtg 15A; Ctrl-V 24DC; Vol-Rtg 125AC; PCB Mnt
Obsolete
数据表和文档
Panasonic
Datasheet6 页18 年前
Datasheet5 页19 年前
Datasheet0 页0 年前
DigiKey
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2005-10-17
相关零件
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 24V / General Purpose Relay SPDT (1 Form C) 24VDC Coil Through Hole
HL Series 15A SPDT 24 VDC Chassis Mount Space Saving General Purpose Power Relay
PanasonicJVN1A-24V-F
Power Relay, Spst-No, 24Vdc, 16A, Tht Rohs Compliant: Yes |Panasonic JVN1A-24V-F
TE Connectivity1-1721956-7
Power/Signal Relay, Spdt, Momentary, 0.015A (Coil), 24Vdc (Coil), 360Mw (Coil), 10A (Contact),
TE ConnectivityT7CV5D-24
Relay, Miniature;PCB;SPDT;Cur-Rtg 12A;24VDC; Flux proof;1 form C
TE Connectivity4-1415073-1
TE Connectivity RT3S4LC4 Relay SPDT Momentary Power Signal Relay 1 Form C
描述
HL1 w/cadmium contact discontinued. Use HL1-H-DC24V-F
HL1 Relay (Plug-in) RoHS Compliant: Yes
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 0.037A (Coil), 24VDC (Coil), 900mW (Coil), 15A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Socket Mount