Panasonic HL1-H-AC240V
Relay Gen Purpose SPDT 15A 240V
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet6 页18 年前
Datasheet5 页19 年前
Datasheet0 页0 年前
Electro Sonic
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2005-10-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicHL1-HP-AC240V
HL Series 15A SPDT 240 VAC Through Hole Space Saving General Purpose Power Relay
Power Relay 220/240VAC 15A SPDT(20.6mm 43mm 40.75mm) Chassis Automotive
TE Connectivity4-1415540-4
POWER RELAY, SPDT, 16A, CTRL-V 230VAC, VOL-RTG 400VAC, DIN RAIL, XT SERIES
TE Connectivity1-1721956-7
Power/Signal Relay, Spdt, Momentary, 0.015A (Coil), 24Vdc (Coil), 360Mw (Coil), 10A (Contact),
TE ConnectivityRTD14730
Power Relay, Spdt, 16A, 250V, Th Rohs Compliant: Yes |Schrack Te Connectivity RTD14730.
描述
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 1200mW (Coil), 15A (Contact), 30VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Socket Mount
15A (1C), 10 A (2C) Space Saving Power Relay