Panasonic HJ2-L-T-AC120V
HJ2 Relay (Plug-in w/ indicator & test button)
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet12 页15 年前
Datasheet10 页20 年前
Datasheet0 页0 年前
IHS
Electro Sonic
Master Electronics
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-30
LTD Date2020-06-01
相关零件
PanasonicHJ2-T-AC120V
Relays 110/120VAC 7A DPDT (28x21.5x38.5)mm Plug-In Signal Relay
PanasonicHJ2-AC120V
Relays 110/120VAC 7A DPDT (28x21.5x35.5)mm Plug-In General Purpose Relay
PanasonicHJ2-L-AC120V
Power Relay 110/120VAC 4.43KOhm 10A DPDT(28x21.5x36)mm Socket
NTE ElectronicsR14-11A10-120
Electromechanical Relay 120VAC 10A DPDT(28.2x14.2x41.8)mm Plug-In General Purpose Relay
TE Connectivity9-1393243-2
Power Relay, Dpdt, 8A, 250V, Socket Rohs Compliant: Yes |Schrack Te Connectivity 9-1393243-2
描述
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 1500mW (Coil), 7A (Contact), 125VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Socket Mount
HJ2 Relay (Plug-in w/ indicat
RELAY PWR 10A 120VAC PLUGIN