Panasonic HE2AN-Q-AC240V
Relay Power DPST 277VAC 240VAC Quick Connect Carton/Case
Production
价格与库存
数据表和文档
element14
Datasheet9 页16 年前
Datasheet0 页0 年前
Panasonic
IHS
Master Electronics
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2001-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
HE Series 25 A DPST 240 VAC Chassis Mount Non-Polarized Compact Power Relay
PanasonicHE2AN-AC240V
Power Relay 200/240VAC 25A DPST-NO(50mm 33mm 46.2mm) Plug-In
Power Relay 200/240VAC 25(NO)/8(NC)A DPST-NO/DPST-NC(53.5x33.5x51)mm THT
PanasonicHE2AN-Q-DC12V
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 12V | Panasonic Electronic Components HE2AN-Q-DC12V
Power/Signal Relay, DPST, Momentary, 2500mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
TE Connectivity9-1393211-9
Electromechanical Relay DPST-NO 30A 220/240VAC 3.8KOhm Through Hole
描述
HE Series 25 A DPST 240 VAC Through Hole Non-Polarized Compact Power Relay
Electromechanical Relay DPST-NO 25A 240VAC Flange Mount
POWER RELAY, 240VAC, 20A, DPST-NO
HE2AN-Q-AC240V, Panasonic Electronic Components
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 240V
ENERGY MANAGMENT RELAYHE RELAY
POWER RELAY, 240VAC, 20A, DPST-NO; Relay Type:Power; Coil Voltage VAC Nom:240V; Contact Current Max:25A; Contact Voltage AC Nom:277V; Contact Configuration:SPST-NO; Coil Type:AC, Monostable; Coil Current:10.8mA ;RoHS Compliant: Yes