Panasonic HC3-HL-AC120V-F
Relays 110/120VAC 7A 3PDT(27.2mm 20.8mm 35.2mm) Plug-In General Purpose Relay Automotive
Obsolete
数据表和文档
Panasonic
Datasheet25 页15 年前
Datasheet8 页19 年前
IHS
Electro Sonic
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-07-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-30
LTD Date2020-06-01
相关零件
Relays 110/120VAC 7A 3PDT(27.2mm 20.8mm 36.7mm) THT General Purpose Relay Automotive
PanasonicHC3-H-AC115V
Relays 115VAC 7A 3PDT(27.2mm 20.8mm 35.2mm) Plug-In General Purpose Relay Automotive
TE ConnectivityKUP-14A11-120
Power Relay 120VAC 5A 3PDT(38.89x35.7x49.99)mm Socket
描述
Power/Signal Relay, 3PDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output, Socket Mount
RELAY;E-MECH;AUTOMOTIVE;3PDT-NO/NC;CUR-RTG 7A;CTRL-V 110/120AC;VOL-RTG 250AC
Relay, 3Pdt, 250Vac, 30Vdc, 7A; Contact Configuration:3Pdt; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:7A; Product Range:hc Series; Relay Mounting:socket; Coil Type:non Latching; Contact Voltage Vac:250Vac; Relay Terminals:quick Connect Rohs Compliant: Yes