Panasonic ERX-2HQJ22MH
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 0.022ohm, 5% +/-Tol, 1000ppm/Cel, Surface Mount, 4725
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页15 年前
DigiKey
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-02-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERX-1HQJ22MH
Res Metal Film 0.022 Ohm 5% 1W ±1000ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
描述
RES .022 OHM 2W 5% METAL FLM SMD
SMD Flattened J -Bend Axial Lead FIXED RESISTOR ERX 0.472Lx0.252W 12.00mmx6.40mm 2W 22mOhm ±1000ppm/C
Metal Film Resistor, SMT, Power Device, 2W, 5%
Erx-2Hqj22Mh Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERX-2HQJ22MH
Metal Oxide Resistors 07/16/2019, 2W, 5%