Panasonic ERX-1HJ5R6H
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 5.6ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Surface Mount, 3522
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页13 年前
DigiKey
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Panasonic ERX-1HJ5R6H 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-01-31
LTD Date2022-05-31
相关零件
PanasonicERX-2HJ5R6H
Res Metal Film 5.6 Ohm 5% 2W ±350ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
TE ConnectivitySMW55R1JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 5.1ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 5329
TE ConnectivitySMW55R1JT
描述
METAL FILM RES, SMT,POWER DEVICE,1W, 5% / 5.6 OHM, 1W, 5%
ERX Series 5.6 Ohm ±5% 1 W ±350 ppm/°C SMT Metal Film Resistor
RES 5.6 OHM 1W 5% METAL FLM SMD
SMD Flattened J -Bend Axial Lead FIXED RESISTOR ERX 0.354Lx0.220W 9.00mmx5.60mm 1W 5.6Ohm ±350ppm/C