Panasonic ERT-J1VV154J
Panasonic Electronic Components ERTJ1VV154J Thermistor, Ntc, 0603, 150K
数据表和文档
Panasonic
Datasheet14 页10 年前
Farnell
_legacy Avnet
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.52%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1998-06-01
相关零件
PanasonicERTJ1VV154H
Thermistor NTC 150KOhm 3% 2-Pin 0603 Punched Carrier T/R
Thermistor NTC 150K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4582K Paper T/R
Thermistor NTC 150K Ohm 3% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4582K Paper T/R
描述
ERT-J Series 150 KOhm 4700 K ± 5 % 0603 Surface Mount NTC Thermistor
Thermistor NTC 150KOhm 5% 2-Pin 0603 Punched Carrier T/R
Thermistor NTC 150KOhm 5% 2-Pin 0603 Paper T/R
Panasonic ERTJ1VV154J - NTC Thermistor (Chip type)
MULTILAYER NTC THERMISTOR NTC Thermistor, 150000ohm, Surface Mount
Zero Power Resistance At 25°C:150Kohm; Product Range:Ertj Series; Thermistor Mounting:Smd; Beta Value (K):4700K; Thermistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Thermistor Terminals:Smd; Operating Temperature Min:-40°C Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERT-J1VV154J.