Panasonic ERJT06J4R7V
Res Thick Film 0805 4.7 Ohm 5% 1/4W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
Panasonic
Newark
Farnell
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-91.51%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Panasonic ERJT06J4R7V 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-6GEYJ4R7V
Resistor Thick Film 0805 4.7 Ohm 5% 1/8W -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-T06J5R1V
Res Thick Film 0805 5.1 Ohm 5% 0.25W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-T06J4R3V
Res Thick Film 0805 4.3 Ohm 5% 0.25W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 4.7ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 4.7 Ohm 5% 0.4W ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-074R7L
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 4.7Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-6GEYJ5R1V
Res Thick Film 0805 5.1 Ohm 5% 0.125W(1/8W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Punched T/R
Res Thick Film 0805 4.7 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, AEC-Q200 ERJ Series, 4.7 ohm, 250 mW, 5%, 150 V RoHS Compliant: Yes
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% -100/ +600ppm/C 4.7Ohm 0.25W 1/4W
ERJ Series 0805 4.7 O ±5% 0.25 W ±100 ppm/°C Anti-Pulse Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 4.7ohm, 150V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Anti-Pulse Chip Resistor 0805 5%, 4.7ohm , 7 Ree
Thick Film Resistors - SMD 0805 4.7ohms 5% Tol AEC-Q200
Panasonic ERJT06J4R7V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 4R7, 5%, 0.25W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 4.7ohm; Product Range: ERJT06 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tol