Panasonic ERJPA3F1913V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 191k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet8 页11 年前
Datasheet6 页8 年前
Datasheet8 页11 年前
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-04-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJPA3F2003V
Res Thick Film 0603 200K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJPA3F2053V
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 205000 ½, 1 %, 0.25 W
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 210000 ½, 1 %, 0.25 W
TE ConnectivityCRGH0603F180K
Res High Power Thick Film 0603 180k Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
描述
Avnet Japan
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 191kOhm 0.25W 1/4W
Anti-Surge /Anti-Pulse High Power Thick Film Chip Resistors / 0603 / 1% / 191000
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 191000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 New Anti-Surge Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-PA3F1913V
0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR / 0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR 1% 191KOHM
SMD Thick Film 0603 0,25W 1% 191K
Panasonic ERJPA3F1913V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 191K, 1%, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 191kohm; Product Range: ERJPA3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%