Panasonic ERJB1CFR02U
Res Thick Film 1020 0.02 Ohm 1% 2W ±350ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页5 年前
Master Electronics
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.22%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Panasonic ERJB1CFR02U 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2017-12-11
相关零件
RCWE-1020 .02 Ohms 1% Thick Film Surface Mount Chip Resistor, Wraparound
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.02ohm, 200V, 1% +/-Tol, 0,350ppm/Cel, Surface Mount, 1020
Current Sense Resistors - SMD 1020 0.02ohms 1% Tol AEC-Q200
High Power Chip Res, 2010 , 1% 022ohm 7 inch reel,
Panasonic ERJB1CFR02U - Current Sensing Chip Resistors
CURRENT SENSE RES, 0R02, 1%, 2 W, 1020; Resistance: 0.02ohm; Product Range: ERJB1 Series; Resistor Case Style: 1020 [2550 Metric]; Power Rating: 2W; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device; Resistor Terminals: Wraparound; Voltage Rating: 200V