Panasonic ERJ6GEYJ750V
Res Thick Film 0805 75 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
Datasheet6 页7 年前
Datasheet4 页25 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
相关零件
Res Thick Film 0805 75 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 75ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125 W, 5 %, 200 Ppm, 75 Ohm, Surface Mount, 0805, Lead Free
Res Thick Film 0805 68 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 82ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
描述
ERJ Series 0805 75 Ohm 0.125 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 75ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor,Thick Film,Res 75 Ohms,Pwr-Rtg 0.125 W,Tol 5%,SMT,0805,Cut Tape
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 75Ohm ±200ppm/C
Panasonic ERJ6GEYJ750V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 75 Ohm
RESISTOR, 0805, 75R 5%, 0.125W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:75ohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:150V; Resistor Mounting:SMD