Panasonic ERJ6GEYJ275V
Res Thick Film 0805 2.7M Ohm 5% 0.125W(1/8W) -400ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
Datasheet6 页7 年前
Datasheet4 页25 年前
JRH Electronics
TME
Burklin Elektronik
DigiKey
相关零件
Yageo GroupRC0805JR-072M7L
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 2.7MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW Series 0805 0.125 W 2.7 MOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
250mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±400ppm/℃ 2.7MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 2.7M Ohm 5% 0.4W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-072M7L
Res Thick Film 0805 2.7M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 2700000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
描述
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-6GEYJ275V
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 2.7 MΩ, 0.125 W, ±5 %, ERJ6GEYJ275V
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% -400/ +150ppm/C 2.7MOhm 0.125W 1/8W
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5% 2.7Mohm, 7 in
125mW Thick Film Resistors ±5% -400ppm/℃~+150ppm/℃ 2.7MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 2700000ohm, 150V, 5% +/-Tol, -400,150ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Chip Resistor, 2700000 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6GEYJ275V - General Purpose Chip Resistors
RES, 2M7, 5%, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 2.7Mohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Ra; Available until stocks are exhausted