Panasonic ERJ6GEYJ221V
Res Thick Film 0805 220 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Datasheet0 页0 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
JRH Electronics
Newark
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 220ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 220ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
SMD Chip Resistor, 220 Ohm, ± 5%, 125 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 0805 200 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 240 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-07220RL
125Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 5% 220 0805 Chip Resistor Surface Mount Rohs
描述
Avnet Japan
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 220Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ Series 0805 220 Ohm 0.125 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 220Ohm 0.125W 1/8W
Resistor,Thick Film,Res 220 Ohms,Pwr-Rtg 0.125 W,Tol 5%,SMT,0805,Cut Tape
SMD Thick Film 0805 0,125W 5% 220R Taped
THICK FILM CHIP RESISTOR 0805, <CA
Resistor,Thick Film, Chip Size,2012
RS APAC
Panasonic ERJ6GEYJ221V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 220 Ohm
RESISTOR, 0805, 220R 5%, 0.125W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:220ohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:150V; Resistor Mounting:SMD
制造商别名
  • PAN
  • Panasonic Electronic Components
  • PANASONI
  • Panasonic Electric Works
  • PANASON
  • PANA
  • PANAS
  • PANASO
  • PANSONIC
  • Panasonic Industrial Automation Sales
  • PANASONIC INDUSTRIAL
  • Panasonic Industrial Devices
  • PANASONIC BATTERIES
  • PANASONIC CORPORATION
  • PANASOINC
  • PANASONIC CORP
  • PANISONIC
  • PANOSONIC
  • MATSUSHITA PANASONIC
  • PANASONC
  • PANASOIC
  • AROMAT CORP
  • PEW
  • PANASONIC/MATSUSHITA
  • PANS
  • Panasonic Industrial Devices
  • Panasonic Corporation of North America
零件编号别名
该零件可能有以下备用零件编号:
  • ERJ-6GEYJ221V
  • ERJ-6GEYJ221V.
  • ERJ6GEYJ 221V