Panasonic ERJ6GEYJ1R8V
Res Thick Film 0805 1.8 Ohm 5% 0.125W(1/8W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
Panasonic
Master Electronics
TME
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.81%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Yageo GroupRC0805JR-071R8L
Res Thick Film 0805 1.8 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 1.8 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 1.8ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupAC0805JR-071R8L
Res Thick Film 0805 1.8 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1.8ohm, 150V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJP06J1R8V
Res Thick Film 0805 1.8 Ohm 5% 0.25W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-6GEYJ1R8V
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 1.8 Ω, 0.125 W, ±5 %, ERJ6GEYJ1R8V
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% -100/ +600ppm/C 1.8Ohm 0.125W 1/8W
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5% 1.8ohm, 7 inc
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1.8ohm, 150V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 0805