Panasonic ERJ6GEYJ163V
Res Thick Film 0805 16K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
Datasheet6 页7 年前
Datasheet0 页0 年前
JRH Electronics
TME
Burklin Elektronik
Farnell
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0805 16K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 16000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 15K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 15K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0805JR-0716KL
Res Thick Film 0805 16K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 16kOhm 0.125W 1/8W
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5% 16Kohm, 7 inc
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5%; 16Kohm, 7 Inch Reel Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-6GEYJ163V
THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 16000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Chip Resistor, 16000 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6GEYJ163V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR THICK FILM, 16KOHM, 5%, 0805; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:16kohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:150V; Packaging:Cut Tape; MSL:-; SVHC:Diboron trioxide (19-Dec-2012); SVHC (Secondary):Lead monoxide (lead oxide) (19-Dec-2012)