Panasonic ERJ6GEYJ105V
Res Thick Film 0805 1M Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Datasheet0 页0 年前
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
125mW Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±5% 1MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 1M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0805 Case 1M Ohms 5% Tolerance 200 PPM
Res Thick Film 0805 1M Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Resistor, Thick Film Chip; 1 Mohm; Case 0805; 0.125W; +/-5%; SMD; 200ppm/K; 150V
MulticompMC01W080551M
Res General Purpose Thick Film 0805 1M Ohm 5% 1/10W ±100ppm/°C Molded
描述
Avnet Japan
Resistor Thick Film 0805 1m Ohm 5% 1/8 Watt ±200ppm °C Surface Mount Punched Carrier Tape and Reel
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1MOhm 0.125W 1/8W
ERJ Series 0805 1 MOhm 0.125 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor,Thick Film,Res 1 Megohms,Pwr-Rtg 0.125 W,Tol 5%,SMT,0805,Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1000000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Chip Resistor, 1000000 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
SMD Thick Film 0805 0,125W 5% 1M Taped
Panasonic ERJ6GEYJ105V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 1 MOhm
RESISTOR, 0805, 1M 5%, 0.125W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:1Mohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:150V; Resistor Mounting:SMD