Panasonic ERJ3GEYJ5R1V
Res Thick Film 0603 5.1 Ohm 5% 1/10W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
Datasheet6 页7 年前
Datasheet7 页5 年前
Datasheet5 页17 年前
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
3 个月趋势:
Restocked
相关零件
PanasonicERJ-U03J5R1V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 5.1ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 5.1 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 5.1 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603JR-075R1L
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 5.1Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603JR-075R1L
Res Thick Film 0603 5.1 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 5.1 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±400ppm/°C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
ERJ Series 0603 5.1 Ohm 0.1 W ±5 % -100/+600 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
100mW Thick Film Resistors ±5% -100ppm/℃~+600ppm/℃ 5.1Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 5.1 Ohm 5% 0.1W(1/10W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Thick Film Chip Resistor, 5.1 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Resistor,Thick Film,Res 5.1 Ohms,Pwr-Rtg 0.1 W,Tol 5%,SMT,0603,Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 5.1ohm, 75V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 5.1Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJ3GEYJ5R1V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 5.1 Ohm
RESISTOR, 0603, 5R1 5%, 0.1W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:5.1ohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:75V; Resistor Mounting:SMD