Panasonic ERJ3GEYJ562V
Res Thick Film 0603 5.6K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
Datasheet6 页7 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
Master Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
相关零件
Res Thick Film 0603 5.6K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 5600ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 5600ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 5.1K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
100mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 5.6kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 5.6kOhm 0.1W 1/10W
ERJ Series 0603 5.6 kOhm 0.1 W ±5 % 200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor,Thick Film,Res 5.6 Kilohms,Pwr-Rtg 0.1 W,Tol 5%,SMT,0603,Cut Tape
THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 5600ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Chip Resistor, 5600 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
THICK FILM CHIP RESISTOR 0603, <CA
Panasonic ERJ3GEYJ562V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 5.6 kOhm
Res, Thick Film, 5K6, 5%, 0.1W, 0603, Reel; Resistance:5.6Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-3GEYJ562V
RESISTOR, 0603, 5K6 5%, 0.1W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:5.6kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:75V; Resistor Mounting:SMD