Panasonic ERJ3EKF1804V
Res Thick Film 0603 1.8M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页7 年前
Datasheet7 页13 年前
element14 APAC
Master Electronics
Burklin Elektronik
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2019-04-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-02-28
LTD Date2023-12-31
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-071M8L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 1.8MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 1.8M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0603FR-071M8L
Res Thick Film 0603 1.8M Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 1.87M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 1.69M Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
Resistor Thick Film 0603 1.8M Ohm 1% 1/10W 100ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
SMD Chip Resistor, 1.8 MOhm, ± 1%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 1.8MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Chip Res, 0603, 1%, Precision; 1.8Mohm, 7 Inch Reel
ERJ Series 0603 1.8 mOhm 0.1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR, THICK FILM, RES 1.8 MEGOHMS, PWR-RTG 0.1 W, TOL 1%,SMT,0603,CUT TAPE
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1800000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES 1.80M OHM 1/10W 1% 0603 SMD
0603 (1608Metric) 0603 ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 1.8MOhms ±100ppm/C
RES, THICK FILM, 1M8, 1%, 0.1W, 0603