Panasonic ERJ3EKF16R0V
Res Thick Film 0603 16 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页9 年前
Newark
element14 APAC
Master Electronics
Burklin Elektronik
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 16ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-0716RL
Res Thick Film 0603 16 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 16 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603FR-0716RL
Yageo GroupRC0603FR-1316RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 16ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 15 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
Res Thick Film 0603 16 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Avnet Japan
Precision Thick Film Chip Resistor, 16 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 16Ohm ±100ppm/C
Panasonic ERJ3EKF16R0V - General Purpose Chip Resistors
RES, THICK FILM, 16R, 100MW, 1%, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:16ohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:75V; Packaging:Cut Tape; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound