Panasonic ERJ1TRQFR56U
Res Thick Film 2512 0.56 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页9 年前
Datasheet6 页17 年前
Datasheet4 页10 年前
Newark
Master Electronics
_legacy Avnet
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRL2512FK-070R56L
Res Thick Film 2512 0.56 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityRLP73K3AR56FTDF
Res Thick Film 2512 0.56 Ohm 1% 2W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL2512FK-070R51L
Res Thick Film 2512 0.51 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 560m Ohm 1% 1W ±250ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
TE ConnectivityRLP73K3AR51FTDF
Res Thick Film 2512 0.51 Ohm 1% 2W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 0.56 Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
描述
ERJ Series 2512 0.56 Ohm 1 W ±1 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.56ohm, 0.7483V, 1% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESISTOR 2512 CASE 560MOHM +/-1% 1W +/-200PPM/C
Current Sense Resistors - SMD 2512 0.56ohm 1% Curr Sense AEC-Q200
THICK FILM RESISTOR, 0.56 OHM, 1W, 1%
Panasonic ERJ1TRQFR56U - Current Sensing Chip Resistors
Res, R56, 1%, 1W, Thick Film, 2512; Resistance:0.56Ohm; Product Range:Erj-1Tr Series; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:6.4Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-1TRQFR56U