Panasonic ERJ12ZQFR68U
Res Thick Film 2010 0.68 Ohm 1% 0.75W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页4 年前
Electro Sonic
Burklin Elektronik
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-12ZQJR68U
Res Thick Film 2010 0.68 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2010 0.68 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJC1BFR68U
Res Anti-Sulfured Thick Film 1020 0.68 Ohm 1% 2W ±150ppm/°C Molded Emboss T/R
Res Metal Strp 2010 68M Ohm 1% 1/2W 75Ppm/ C Smd Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.068ohm, 0.1844V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRL2010FK-070R62L
620 mOhms 1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5125 Metric) Current Sense Thick F
描述
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 680 mΩ, 0.5 W, ±1 %, ERJ12ZQFR68U
Thick Film Chip R,2010,1/2W Low Ohmic1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-12ZQFR68U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.68ohm, 0.5831V, 1% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Current Sense Resistors - SMD 2010 0.68ohm 1% Curr Sense AEC-Q200
FIXED RESISTOR Chip Resistor 1% 600ppm/C 680mOhm 500mW