Panasonic ERJ-U1TF36R0U
Res Thick Film 2512 36 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页5 年前
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
相关零件
Yageo GroupRC2512FK-0736RL
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 36Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1TNF36R0U
Res Thick Film 2512 36 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2512FK-0733RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 33Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ1TNF33R0U
Res Thick Film 2512 33 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 39Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 33.2ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 36ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 36 Ohm, 1 W, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU1TF36R0U
2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 36OHM
Panasonic ERJU1TF36R0U - Anti-Sulfurated Chip Resistors
RESISTOR, 36R, 1%, 1W, 2512, THICK FILM; Resistor Case Style:2512 [6432 Metric]; Resistance:36ohm; Product Range:ERJU1T Series; Voltage Rating:200V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)