Panasonic ERJ-U14F2403U
Res Thick Film 1210 240K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Electro Sonic
Farnell
相关零件
PanasonicERJP14F2403U
Res Thick Film 1210 240K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14NF2213U
Res Thick Film 1210 221K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 249K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-14NF2203U
Res Thick Film 1210 220K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-07249KL
Res Thick Film 1210 249K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1210FR-07220KL
500mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 220kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 240000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Thick Film Resistors - SMD 1210 1% 240Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
1210 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 1210 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 240KOHM
Panasonic ERJU14F2403U - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 240 Kohm, 500 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU14F2403U
RES, 240K, 1%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 240kohm; Product Range: ERJU14 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)